10|05
2017

Oficiální otevření funkční zóny v prostorách NESSFITU.

Otevíráme pro Vás multifunkční zónu, které jsme věnovali samostatný prostor o rozloze 70 m2 v areálu NessFit.

Od původního plánu rozšířit prostory o Spinning (skupinové cvičení na stacionárních kolech) se upustilo a nechal se prostor pro skupinová cvičení.

V současné době je cvičení na FTS bezkonkurenčně největším trendem.

Funkční trénink je jednou z nejoblíbenějších forem skupinového cvičení, které do činnosti zahrnuje maximální množství svalových skupin.

FTS konstrukce se dá využívat jak pro individuální trénink, tak cvičení s osobním trenérem nebo skupinová cvičení. Multifunkční konstrukce FTS nabízí velmi vydatné cviky, např. vodní lana Gunex, TRX, bradla, hrazdy, stupínky-oka, box, kettlebelly, medicimbály, balanční pomůcky a mnoho dalších prvků závěsného posilovacího systému.

Multifunkčnost modulu v podstatě nemá mezí, různými snadnými doplňky okamžitě nabere další rozměr.

 

Jak cvičit na FTS multifunkční konstrukci:

BRADLA

Bradla je možno umístit v různé výšce, což umožňuje variabilitu cviků, které lze provádět. Tato bradla se využívají jak k silovým cvikům, tak i k pohybovým úkolům. Klasicky lze na bradlech provádět tricepsové kliky.

Důležité upozornění u tohoto cviku je, že nesmí docházet k prohnutí bederní části zad. I proto je velmi vhodné zvolit nejprve tento cvik s dopomocí. V nižší poloze je možné bradla využít ke klasickým klikům nebo zády ke konstrukci pro zdvih s podřepu. Zády ke konstrukci je též možné v natažených pažích provádět přednosy dolních končetin na posílení břišních svalů.

Pro další variabilitu též doporučujeme využít našich osobních trenérů.

LANA – Gun-eX

Gun-eX lana v sobě ukrývají ještě další rozměr v podobě dvou dlouhých gumových expandérů. Lana mají na svých koncích úchyty, které slouží pro bezpečnou manipulaci.

Při plném natažení lan s mírným prověšením tvoříme soupaž nebo střídavě vlny, které končí až u konstrukce samotné. Postoj je v mírném podřepu (případně i v kleku s náklonem vpřed) a střed těla je zpevněný.

Pohyb nevychází pouze ze zápěstí, ale z celých paží. Pro větší vlnění stojíme blíže konstrukci a pro ploché a silovější cvičení jsou lana ve větším napětí.

 

TRX

Tyto speciální popruhy TRX® je možno použít jak při protahování, tak při cvičení s vlastní vahou těla a posilování.

Četnost cviků je veliká a procvičit můžete opravdu celé tělo.

Kvalitní provedení techniky doporučujeme pod dohledem osobního fitness trenéra, který vám ukáže, jak bezpečně posilovat na závěsném systému TRX nebo jak nastavit popruhy pro cvičení samotné.

Jeden z oblíbených TRX cviků je zavěšení dolních končetin do poutek, poloha v propnutých pažích (případně na předloktí) a přítah kolen směrem k hrudníku.

Při cviku dbáme na správné postavení zad, tak aby se nevystavovala prohnutí, a cvik tak dostál svému fyziologickému provedení a posílení středu těla.

 

PLYOMETRICKÝ STUPÍNEK

Stupínek můžeme přemisťovat na konstrukci FTS dle požadavků na cvik, který právě provádíme. V nižších polohách může sloužit jako výstupek pro různé varianty klasického nebo tricepsového kliku.

Pokud stupínek umístíme výše nad zem, je vhodný pro výstupy či výpady. Jeho další možné využití je pro výskoky na plošinu s rozmanitou výškou.

Pří výstupech dbáme na to, abychom nevystavovali kolena příliš ostrému úhlu, který není vhodný. Snaha je tedy udržet koleno za špičkou a zároveň se nesmí dostat za patu chodidla. Pro výstup využíváme plná chodidla a správné držení těla, kde kontrolujeme střed těla, osu páteře vůči krční páteři a postavení ramen.

Dále je možné si na tomto stupínku dávat i další pohybové úkoly.