Vybavení fitcentra NESSFIT

Cardio zóna

BĚŽECKÝ PÁS

běžecký pás nessfit

Tento běžecký pás nabízí komfortní rozměry běžecké plochy 56 x 153 cm a unese i robustnější sportovce do 180kg. Pás disponuje jednoduchým velikým a přehledným dysplejem, který Vám umožní jednoduše nastavit cvičení a kontrolovat jeho průběh. Pás disponuje zjednodušeným ovládáním, které umožňuje tří rychlostní režim. Pulflex™ absorpční systém se postará o šetrné zacházení s klouby sportovce.

CROSSOVÝ TRENAŽÉR

crossový trenažér nessfit

Robustní konstrukce crossového trenažéru zajišťuje stabilitu během cvičení, při konstrukci stroje bylo pamatováno na pohodlí svých uživatelů. Velké pedály a fakt, že stroj zvládá i mohutnější sportovce (do 160 kg), jsou základem pro bezproblémové používání v komerčním fitness. Díky pohyblivým madlům zapojí sportovci do tréninku celé tělo a nikoli pouze spodní část, to přináší komplexnější procvičení celého těla a zároveň i možnosti různých fitness režimů pro tréninkové dávky.

Rotoped

rotoped nessfit

Robustní konstrukce tohoto rotopedu zajišťuje bezpečný a pohodlný průběh cvičení. Ergonomicky tvarovaná řidítka nabízí tři polohy (závodní, cestovní a ve vzpřímené poloze). Ergometr disponuje držákem na láhev, oboustrannými pedály se snadno nastavitelným řemínkem a samozřejmostí je i výškově regulovatelné sedadlo.

VESLAŘSKÝ TRENAŽÉR

veslařský trenažér nessfit

Komfortní rozměry veslařského trenažéru nabízí dostatečný prostor i pro vyšší sportovce. Sedadlo je usazeno na hliníkové kolejnici, která je navržena speciálně tak aby byl pohyb během tréninku co nejvíce plynulý. Spirálový větrák funguje jako přirozený odpor pro cvičení, umožňuje individuální nastavení zátěže a zároveň je vyvinut tak, aby minimalizoval hluk, který v průběhu cvičení vzniká. Ergonomická rukojeť je tvarována tak, aby bylo držení ruky, potažmo celého těla, co nejpřirozenější. To napomáhá kvalitnímu pohybu těla a svalového aparátu v průběhu cvičení, díky čemuž trénujete efektivněji a zatěžujete pouze ty partie, které by zatěžovány měly být.

Cvičení na tomto cardio trenažéru je bezpečné a zaručuje účinné procvičení celého těla. Běžné veslování poskytuje ten nejlepší trénink. Procvičuje všechny hlavní skupiny svalů, stejně jako srdce, plíce a oběhový systém. Stroj je samonosný a cvičení je oproti běhu bez nárazové, což značným způsobem šetří klouby. Intenzita cvičení je dána pouze tím, jak tvrdě chcete sami trénovat. Veslař je vhodný pro každého bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici.

POSILOVACÍ ČÁST

MULTIFUNKČNÍ VĚŽ

multifunkční věž nessfit

Multifunkční posilovací věž Impulse, je plnohodnotná komplexní multifunkce, která kombinuje několik cvičebních pozic. Člověk tak získává možnost procvičit prakticky celé tělo. Podstatné je, že posilovací věž je vybavena samostatnými zátěžovými sloupci, díky tomu nabízí více pozic, kde mohou klienti cvičit zároveň.

Posilovací stroj IMPULSE IF 4 stack multi-station je určena pro procvičení celého těla. Zabrat dostanou především svalové skupiny v oblasti horní poloviny těla, posílíte břišní svaly, svaly ramenní, bicepsy a tricepsy, dále pak šíjové svaly, svaly zádové, stehenní svaly a mnoho dalších. Výhodou tohoto stroje je fakt, že si cvičení můžete do značné míry upravit dle svých potřeb, existuje ohromné množství cviků, které Vám umožní zacílit na konkrétní svalovou skupinu. Můžete zvolit různé adaptéry a varianty cviků.

V případě cvičení s protisměrnými kladkami Vám nabízíme způsob, jak posílit a zformovat Vaší postavu. Díky tomu, že zpevníte břišní svaly a své zádové svalstvo, získáte větší odolnost proti zranění a chronickým problémům, které souvisí s každodenní pracovní rutinou. Zpevnění zádových svalů pomáhá předcházet bolestem zad, ze kterých se mohou vyklubat závažná onemocnění, proto je vhodné protisměrné kladky zařadit do sestavy pro Váš kruhový trénink ve Vašem cvičebním plánu.

Pozice

  1. 1. pozice - stahování horní kladky (horní zádové svalstvo, paže)
  2. 2. pozice - spodní kladka - veslování (spodní a horní zádové svalstvo)
  3. 3. pozice - tricepsové stahování - cviky na triceps
  4. 4. pozice - jednoruční úchop - cviky na paže a triceps

LEG PRESS – POSILOVACÍ STROJ NA STEHNA

leg press nessfit

Leg press je určen pro procvičení stehenních svalových skupin především pak svalů na zadní straně stehen, kde posílíte především dvouhlavý sval stehenní, dále pak velký sval hýžďový. Na přední straně nohy zapojujete část čtyřhlavého svalu stehenního (quadricepsu). Zároveň zde máte možnost procvičit i lýtkové svaly. Leg press pomáhá procvičit, posílit a zpevnit úpony kloubů i klouby samotné, proto je leg press vhodný pro každého sportovce, který se věnuje kolektivním a kontaktním sportům. Jedná se o základní a nejkomplexnější stroj pro procvičení svalových skupin dolní části těla. Oproti dřepům, které se dají cvičit s volnými váhami, je cvičení na stroji bezpečnější a méně náročné na techniku. Představuje pohodlnější cestu k formování svalů na spodní části těla. Leg press tak představuje ideální alternativu pro lidi se zádovými problémy, a nebo s problémy s klouby.

JEDNORUČNÍ KLADKA

jednoruční kladka nessfit

Hi/low jendoruční kladka je určena procvičení celého těla. Zabrat dostanou především svalové skupiny v oblasti horní poloviny těla, posílíte břišní svaly, svaly ramenní, bicepsy a tricepsy, dále pak šíjové svaly, stehenní svaly a mnoho dalších. V podstatě se dá říci, že při dobře sestaveném plánu a správné technice vám tento stroj umožní komplexně procvičit celé Vaše tělo. Výhodou tohoto stroje je fakt, že si cvičení můžete do značné míry upravit dle svých potřeb, existuje ohromné množství cviků, které Vám umožní zacílit na konkrétní svalovou skupinu.

SHOULDER PRESS – TLAKY NA RAMENA

shoulder press tlaky na ramena nessfit

Shoulder press je určen pro procvičení ramenních svalových skupin především pak svalů ramen, zabrat dostanou svalové skupiny šíjových svalů, dále procvičíte deltové svaly, svaly trapézové a svaly rombické. Při cvičení dále zapojíte své tricepsy a zdvihače lopatek. Tlaky na ramena pomáhají procvičit, posílit a srovnat záda a nepřímo tak i držení těla, proto je vhodná pro každého sportovce, který se chystá aktivně věnovat kolektivním a kontaktním sportům. Stroj je vhodný i pro lidi, kteří potřebují zpevnit záda a ramena ze zdravotních důvodů, typicky pak pro lidi, kteří tráví většinu své pracovní doby v sedačce, nebo křesle své kanceláře. Zpevnění zádových svalů pomáhá předcházet bolestem zad, ze kterých se mohou vyklubat závažná onemocnění, proto je vhodné shoulder press zařadit do kruhových tréninků vašeho cvičebního plánu.

CHEST PRESS – TLAKY NA PRSA V SEDĚ

tlaky na prsa nessfit

Posilovací stroj IMPULSE - tlaky prsa vsedě. Ideální řešení pro procvičení a zpevnění prsních svalů. Stroj je navržen tak, aby posilování bylo maximálně bezpečné a efektivní. IMPULSE – Chest Press slouží k posilování horní poloviny těla, zejména prsních svalů, bicepsů, tricepsů a svalových skupin v břišní oblasti. Výhodou oproti funkčnímu tréninku je snížení zátěže na klouby. Uživatelé ocení i jednoduché ovládání stroje, lehce nastavitelné sedlo, ergonomické dvojité úchopy, díky kterým se cvičící může zaměřovat na různé svalové skupiny.

REVERSE FLY – POSILOVACÍ STROJ PRSA

posilovaci stroj prsa nessfit

Pec fly and rear delt je určen pro procvičení prsních svalových skupin především pak svalů deltového svalu, zabrat dostanou svaly šíjové svaly a ramenních svalů, dále procvičíte velký sval prsní, sval hákový a svaly rombické. Při cvičení dále zapojíte své tricepsy a bicepsy. Posilování prsních svalů má pozitivní dopad na dýchací cesty, zpevněním šíjového a prsního svalstva lze dosáhnout zvýšené rezistence proti úrazům, větší dynamiky pohybu a správného držení těla, což má dopad i na prevenci proti případným bolestem těla zad a páteře. Proto je vhodné tento stroj zařadit do kruhových tréninků ve cvičebního plánu.

PŘEDKOPÁVÁNÍ A ZAKOPÁVNÍ V SEDĚ

predkopavani a zakopavani v sede nessfit

Leg extension je určen pro procvičení stehenních svalových skupin především pak čtyřhlavého svalu stehenního (quadricepsu) a zadního svalu stehenního (hemstringu). Mimo jiné stroj pomáhá procvičit a posílit úpony kolenních kloubů i klouby samotné, částečně pak i svalové skupiny na zadní části. Posilování na tomto stroji Vám tedy nenabízí pouze svalový objem, ale především zpevnění pohybového aparátu.

POSILOVACÍ KLEC

posilovaci klec nessfit

Multifunkční stojan, poloviční silová klec, má společnou základní rámovou konstrukci, která umožňuje zaměnitelnost dílů a příslušenství. Stojan je zaměřen na cvičení s lavicí. Dobře poslouží i pro samostatný trénink s volnou vahou.

7° zkosení stojanu na činku pro efektivnější procvičování

  • Bezpečnostní odkládací držáky na osu
  • Na horní části jsou přivařená bradla na procvičování shybů
  • Velká škála posilovacích cviků

BRADLA PRO BŘIŠNÍ A ZÁDOVÉ SVALY

bradla pro brisni svaly a zadove svaly nessfit

Posilovací stojan IMPULSE Vertical Knee raise. Bradla ze solidní konstrukce určená pro procvičení horní poloviny těla. Jedná se o pomocníka při cvičení břišních a zádových svalů. Bradla mají pevnou konstrukci, která se jen tak nezvrhne. Kvalitní materiály a polstry pomáhají dobrému prožitku ze cvičení.

LAVICE NA BŘÍŠNÍ SVALY

lavice na brisni svaly nessfit

IMPULSEFITNESS - lavice víceúčelová na břicho - negativní sklon

BENCH PRESS

bench press nessfit

IMPULSE - vodorovná lavice s úložišti na tyče a trny na ukládání zátěžových kotoučů. Tato klasická bench pressová lavice nabízí pevnou a odolnou konstrukci, která je podmínkou pro cvičení s volnými váhami.

HYPEREXTENZE

hyperextenze nessfit

Posilovací lavice IMPULSE Multi hyperextension. Posilovaní zádových svalů.

… a nechybí činky, olympijské osy, závaží ve všech možných váhových kategorií

Pokud se Vám zdá, že něco chybí v našem NessFitu, není nic snazšího, než nám dát o tom vědět. ;-)